Home All Products Crystals-and-Oscillators OscillatorsEPSON EG-2102CA 250.0000M-PGPAL0
EG-2102CA 250.0000M-PGPAL0
5S-EG-2102CA 250.0000M-PGPAL0
EG-2102CA 250.0000M-PGPAL0
OSC SO 250.000MHZ LVPECL SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:EG-2102CA
Type:SO (SAW)
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):100mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)